BOVSKIE HISTORIE

Kim jesteśmy?

Bovskie Historie to bardzo babski i mega rozgadany duet. To Anka, która od ponad 10 lat biega z aparatami, widzi więcej i w locie łapie niepowtarzalne spojrzenie dwóch osób o zachodzie słońca. No i Marta, która dokładnie wie, o której godzinie zajdzie to słońce, jak zawieje wiatr, a przy tym wszystkim podpuści do opowiadania historii. Duet Bovskie Historie to kumulacja pozytywnej energii, historia o koleżeństwie dwóch z pozoru różnych, a jednak bardzo podobnych do siebie dziewczyn, których ścieżki skrzyżowały się w 2020 roku na Targach Alternatywnych w Starym Maneży w Gdańsku.

ANKA - fotografia ślubna

W naszym duecie to ja cykam fotki. Zdjęcia robię od dziecka, a pierwszy ślub sfotografowałam w 2012 roku. No i przepadłam. Tam jest wszystko to, co kocham w zdjęciach: emocje, wzruszenia, piękne detale i szaleństwo taneczne.. no i łzy, taaaaaak fotografowie kochają łzy! Uwielbiam poznawać ludzi i słuchać ich historii. Zarażać się uśmiechem i dobrą energią. Myślę, że jestem szczęściarą, bo mogę robić to, co kocham. A prywatnie? Jestem mamą Antka i żoną Przemka. Mieszkamy w pięknym Gdańsku, a wiecznie tęsknimy za Tatrami. Oooo lubię jeszcze kawę i czekoladę noooo i moich ślubniaków oczywiście!

BOVSKA - film ślubny

Dla przyjaciół i w życiu Bovska – oficjalnie Marta Paradowska. W duecie jestem odpowiedzialna za film.  Anka nazywa mnie kamerunką lub filmunką, bo „filmowczyni” brzmi dla nas mega zabawnie. Z aparatem biegałam od zawsze. Na moich dyskach prywatnych zalegają fotki i materiały filmowe z całego życia. Ciągle mam zapchany telefon i przeładowaną chmurę. Uwielbiam gadać i słuchać historii. Uwielbiam historie. Dobra nuta na słuchawce to absolutne minimum! W filmie ślubnym lubię i staram się łączyć oczywiste z nieoczywistym! Artystyczne z klasycznym, nowoczesne z tradycyjnym. Lubię personalizować, dlatego zanim usiądę do postprodukcji wypytam Was o różne rzeczy – kim jesteście, co lubicie, czego słuchacie i jaki jest Wasz ulubiony film. Prywatnie jestem żoną Maćka (drugiego operatora w Boskich Historiach) i mamą dwóch małych bardzo energicznych dziewczynek – Kajki i Tolki.